Kredītlīnija līdz 3000 €

Katrs cilvēks savā dzīvē saskaras ar neparedzētiem izdevumiem un kategorisku līdzekļu trūkumu to apmaksai. Piemēram, pēkšņi salūzt mašīna, steidzami ir vajadzīgi medicīniskie pakalpojumi – tas viss pieprasa maksimāli operatīvu risinājumu. Tamlīdzīgos gadījumos par izeju var kļūt tā saucamā kredītlīnija. Salīdzinoši nesen gan bankas, gan privātie kreditori sāka piedāvāt saviem klientiem pilnīgi jaunu pakalpojumu, kas atšķiras no visiem zināmajiem ātrajiem un patēriņa kredītiem – kredītlīniju.

Kredītlīnija ļoti līdzinās pārējiem aizdevumu veidiem un tai piemīt visas kredītkartes funkcijas, tomēr ir arī vairākas svarīgas atšķirības, kuras ir vērts ņemt vērā katram potenciālajam aizņēmējam. Kredītlīnija ir tāds aizdevuma veids, kurā klients pats noteikt savu kredītlimitu un kreditēšanas termiņu. Vēl jo vairāk nav jāprecizē mērķis, kuram nepieciešamas papildu finanses. Nav jāņem visa pieprasītā kredīta summa, var izmantot to daļēji, bet atlikumu pataupīt citām sarežģītām situācijām. Nevajag pieprasīt kredītu otrreiz.

Tomēr izmantot saņemto naudu var tikai kādā noteiktā termiņā. No overdrafta tādu sistēmu atšķir pazemināts risks nonākt parādu bedrē, jo šajā gadījumā aizņēmējs pats zina, kādā mērā un kad viņš izmanto kredītlīniju un cik finanšu tiks iztērēts.

Praktiski uzreiz pēc kredīt līnijas izsniegšanas to jāsāk kompensēt. To summu, kuru jūs iztērējāt par mēnesi, ir jāizmaksāt pilnā apjomā, vai kaut vai minimālās kompensācijas summas apmērā, kas ir iepriekš noteikta. Pēc tam varēs atkal aizņemt kredītlīnijas līdzekļus. Viena no kredītlīnijas lielākajām priekšrocībām ir tāda, ka aizdevuma summa var tikt atgriezta kreditoram agrāk par noteikto nomaksas termiņu, kas ļaus ietaupīt uz procentiem.

Tai laikā, kad pārējie kredīti – piemēram, ātrie kredīti – pieprasa ne tikai savlaicīgu maksājumu nomaksu, bet arī procentu likmes nomaksu pilnā apmērā neatkarīgi no tā, vai maskājums tiek atmaksāts agrāk vai strikti norādītajā dienā, klienti, kas izmanto kredītlīniju, apmaksā procentus tikai par faktiski izmantoto summu. Tomēr visērtākais kredītlīnijā irs tas, ka, ja dotais kredīts tika pieprasīts, bet netika izmantots, tas arvien paliek pieejams klienta vajadzībām un nepieprasa nekādas maksas.

Tas ļauj izmantot kredītlīniju kā galvojumu: rodoties nepieciešamībai izmantot rezervētos līdzekļus, tos var droši sākt tērēt. Ja tie paliek neizlietoti, tad arī apmaksa nav jāveic, jo kreditors vai banka neko nezaudē. Neskatoties uz to, ka tamlīdzīgi gadījumi sedz tieši ātros kredītus, kredītlīnija arvien paliek visizdevīgākais piedāvājums krasas papildlīdzekļu nepieciešamības gadījumā. Ja klientam tiek piedāvāta un akceptēta kredītlīnija, pieprasītā naudas summa vienkārši atrodas kontā un var tikt izmantota jebkurā diennakts laikā bez papildu pieprasījuma. Saņemt ātro kredītu ne vienmēr ir iespējams pāris minūšu laikā, jo pārskaitījums var tikt izpildīts pat diennaktas ietvaros, bet kredītlīnija ir pieejama jebkurā laikā, ieskaitot brīvdienas.

Kredītlīniju var izmantot gan privātpersonas, gan juridiskās. Fiziskas personas var pasūtīt kredītlīniju garantijai un personīgās drošības sajūtas iegūšanai naudas trūkuma gadījumiem. Tā var tikt izmantota tajos gadījumos, kad darba alga beidzas, bet mēneša beigas nav vēl iestājušās. Juridiskas personas aplūko kredītlīniju kā apdrošināšanu uz peļņas pazemināšanās gadījumiem, piemēram, biznesam nepiemērotajā sezonā. Pateicoties savām īpašībām, kredītlīnija arvien ir lielisks palīgs sezonālām organizācijām, jo ļauj nebankrotēt peļņas krišanās periodā.

Arī pēc procentu likmes kredītlīnija ir ļoti izdevīgs aizdevuma pakalpojums. Atšķiroties no ātrajiem kredītiem ar milzīgo procentu likmi (izņemot pirmo kredītu, kas bieži tiekpiešķirts kā bezmaksas kredītu), tā kļūst par izdevīgāku piedāvājumu patērētājam. Protams, ne visur procentu likme ir vienāda, tāpēc ir vērts painteresēties par tās līmeni iestādē, kurā jūs grasāties ņemt kredītu. Procentu likmju salīdzinājums ir vienmēr un obligāti jāveic, īpaši pirms pieteikt kredītu tuvākajā bankā, tas ļaus piemeklēt sev visizdevīgāko variantu, jo arī kredītlīnijas maksimālās un minimālās summas atšķiras. Tas pats attiecas arī uz kreditēšanas termiņu – daži kreditori piedāvā kredītlīniju ar termiņu mazāku par gadu, citi – ilgāku termiņu. Neliela piedāvājumu izpēte kreditēšanas tirgū ir nepieciešama.

Lai saņemtu kredītlīnijas pakalpojumu, aizņēmējam (vai tā būtu fiziska vai juridiska persona) ir jāatbilst kompānijas-kreditora iekšējām prasībām. Īpaši svarīgs faktors, kas tiek pārbaudīts pirms kredītlīnijas piešķiršanas, ir kreditora maksātspējas līmenis. Diez vai kredītlīnija tiks izsniegta personai bez stabiliem ienākumiem, jo tamlīdzīgā gadījumā piešķirtā summa uzreiz var tikt norakstīta izdevumos.

Tāpēc tiem, kas vēlas saņemt kredītlīniju, ir jābūt gataviem tam, ka kreditors var pieprasīt izziņu par ienākumiem no darbavietas vai VID. Kreditora izvēlē ir jāņem vērā arī tas, ka viens no kredītlīnijas saņemšanas nosacījumiem var būt minimālais potenciālā aizņēmēja ienākumu līmenis. Piemēram, Swedbank kredītlīnijas saņemšanai klienta ienākumu līmenim ir jābūt vismaz 500 eiro pēc visu nodokļu nomaksas. Taču, citi kreditori var būt ne tik stingri, tomēr jebkurā gadījumā, ir jābūt pastāvīgiem ienākumiem.

Vēl viens faktors, kuram obligāti pievērsīs uzmanību izvēlētais kreditors – potenciālā klienta kredītvēsture. Tā atspoguļo pagātnes un tagadējās kredītsaistības, lai saņemtu kredītlīniju, ta ir jābūt pozitīvai. Tas nozīmē, ka pat, ja jūsu pagātnē bija kādi aizdevumi, to atgriešanas (maksājumi, nomaksas termiņi) vēsturei ir jābūt pozitīvai, bez kavējumiem un novēlojumiem.

Agrāk saņemt kredītus bija daudz vienkāršāk, jo kredītvēsture netika pārbaudīta tik rūpīgi, kā tagad, tomēr šodien nākas rēķināties ar to, ka visas jūsu kredītsaistības un to izpildes procesus nav iespējams noslēpt. Ja parādnieku melnajā sarakstā jūs esat nonākuši nesen, pastāv augsta iespēja, ka kredītlīnijas saņemšanu jums atteiks, jo pats tekošā parāda esamības fakts liek saprast, ka jums var rasties grūtības ar turpmāko maksājumu nomaksu.

Šī iemesla dēļ, lai izvairītos no iespējamiem riskiem, kredītlīnija vienkārši netiek piešķirta personām ar sabojātu kredītvēsturi vai aktuāliem kredītiem. Tas liek skaidri saprast, ka pret kredītsaistībām ir jāattiecas ar visu nopietnību, tai skaitā arī pret kredītlīniju, jo parādi un maksājumu aizkavējumi tiek rūpīgi fiksēti un var ietekmēt turpmākos patērētāja mēģinājumus saņemt aizdevumu. Savukārt, ja patērētājs vēlas saņemt kredītlīniju, viņa kredītvēsturei ir jābūt pozitīvai un bez tekošajām kredītsaistībām.

Pastāv arī citi ierobežojumi, protams. Piemēram, vecums: kredītlīnijas saņēmējam ir jābūt pilngadīgam. Tomēr katrs kreditors nosaka to pēc saviem ieskatiem – prasības pret potenciālā aizņēmēja vecumu var būt arī stingrākas. Piemēram, vismaz 20-it gadu vecums un neiespējamība saņemt kredītu pēc 70-it gadiem, dažos gadījumos pat pēc 65-iem gadiem. Tādi ierobežojumi pensionāriem ir daudziem kreditoriem.Ir jāizpēta dažādi piedāvājumi un jāpiemeklē sev piemērotākais.

Kredītlīnija var tikt piesķirta tikai Latvijas Republikas pilsoņiem vai personām ar pastāvīgu dzīvesvietu. Iesniedzot kredītlīnijas pieteikumu, esiet gatavi tam, ka no jums pieprasīs piešķirt dokumentus, kas apliecina personību, kā arī norādīt elektroniskā pasta adresi, telefona numuru un bankas kontu. Pieteikumus kredītlīnijai var iesniegt ne tikai kreditora filiālē, bet arī attālināti – caur internetu.

Kredītlīnija vai patēriņa kredīts?

Ja salīdzinām kredītlīniju un patēriņa kredītu, varam pamanīt, ka tie ir līdzīgi aizdevuma veidi gan nomaksas termiņu, gan pieejamo summu ziņa. Protams, ir arī atšķirības: piemēram, patēriņa kredīta gadījuma uzreiz ir jāprecizē visa summu, bet kredītlīnija ļauj aizņemties līdz noteiktās summas robeža tiks sasniegta. Aizdevums pa daļām ir ļoti izdevīgs, jo šajā ir jāmaksā tikai procenti par to summu, kas jau ir iztērēta. Tas ir, ja pieprasītā summa sastāda 1000 EUR, bet saņemti tikai 100 EUR, procenti tiks aprēķināti tikai par 100EUR izmantošanu, kas nozīmē ekonomiju veselas 10 reizes. Kredītlīnija ir izdevīgāks pakalpojums, ja nav iespējams precīzi norādīt summu, kas nepieciešama izdevumiem. Bet, ja ir zināma noteikta summa un tās izmantošanas mērķis, patēriņa kredīts ir izdevīgāks risinājums.

Kredītlīnija vai ātrie kredīti?

Salīdzinot kredītlīniju ar ātrajiem kredītiem, uzreiz kļūst acīmredzama atšķirība starp šiem diviem pakalpojumiem. Vienīgais kopējais, – tas, ka pamatā, tādus pakalpojumus piedāvā nebanku kreditori. Kredītlīnijai ir zemāka procentu likme, lielākas aizdevuma summas un lojālāki izmantošanas nosacījumi, bet ātro kredītu var saņemt ātri, kas arī ir tā galvenā priekšrocība. Šī iemesla dēļ daudzi izvēlas kredītlīniju, tomēr tās saņemšanas process ir ilgāks.

Kapēc vajadzīgi šādi pakalpojumi?

Kredītlīnija un kredītlimits pēdējā laikā kļūst arvien populārāki pateicoties tam, ka nebanku kreditori iekaro šo tirgu, sākot piedāvāt ne tikai īstermiņa, bet arī ilgtermiņa kredītus, kā patēriņa kredītu. Tomēr konkurences dēļ no banku puses, tiem nākas izdomāt un ieviest arvien jaunus pakalpojumus un idejas. Kredītlīnija un kredītlimits ir salīdzinoši jauns pakalpojumu veids, kas dzimis pateicoties nebanku kreditoru konkurencei ar bankām ar ilgtermiņa kredītu peļņas saņemšanas mērķi. Piemēram, kredītlīnija ļauj izmantot interneta kredītu tikai nepieciešamajā apjomā un maz ierobežo tā izmantošanas termiņus, kas ļauj pakāpeniski tuvoties kredītlimitam. Tieši tādēļ nvajag vairs doties uz banku un noformēt jaunu kredītkarti. Ilgtermiņa kredītu sektors ir drošāks, nekā īstermiņa, bet arī nenes tik lielu peļņu. Tomēr visam ir savi plusi – peļņa ienāk pastāvīgi, kaut arī nelielu summu veidā un ne tik operatīvi, kā ātro vai SMS kredītu gadījumā.

1 Zvaigzne2 Zvaigzne3 Zvaigzne4 Zvaigzne5 Zvaigzne (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Pievienot komentāru

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz