Ātrie kredīti no 20 gadiem

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas dalībnieki vienojušies turpmāk ierobežot ātro kredītu izsniegšanas vecumu. Precīzāk, noteikto minimālo vecumu, sasniedzot kuru personai var tikt izsniegts ātrais kredīts. Šis minimālais vecums ir 20 gadi. Šāds vecums ir noteikts tādēļ, ka jaunieši līdz 20 gadu vecumam ne tik bieži izmanto ātrā kredīta iespējas. Kaut gan viņu maksātspēja ir diezgan pozitīva, tomēr jāpieņem šāds ierobežojums, lai nerastos negatīvā rakstura precedenti. Šādu ierobežojumu tiek domāts īstenot līdz tam laikam, kad tiks izveidots vienotais ātro kredītu lietotāju reģistrs.

Ideja izveidot vienotu ātro kredītu lietotāju reģistru tiek pausts kā papildus rīks, ar kura palīdzību ātrā kredīta kompānija, izskatot pieteikumu ātram kredītam, varēs iepazīties ar pieteicēja maksātspēju, izanalizēt iepriekšējās kreditēšanas un pieņemt lēmumu – apstiprināt pieteikumu ātram kredītam vai atteikt. Šajā sakarā, lai pieteicējiem būtu vieglāk orientēties ātro kredītu izsniedzēju tirgū, tika izveidota atpazīstamības zīme „Atbildīgs aizdevējs” – tas nozīme, ka ātrā kredīta kompānija pievienojusies šim standartam papildus aizsardzības nolūkā.

Kopumā maksātspējas jautājums ir diezgan aktuāls šodien. Tas attiecināms gan juridiskām personām, gan fiziskām. Kā zināms, dzīve ir dārga, atsevišķām sociālām grupām tā izskatās pat ļoti dārga. Protams, katrs gadījums jāizskata atsevišķi, bet maksājumu acu priekšā visi ir vienādi. Šajā brīdī personas maksātspējas iespējamība ir noteikta, stingra, citos gadījumos var būt arī nežēlīga. Pietiek vien vienam tarifa likmei paaugstināties – parējās likmes pakāpeniski vai reizē arī tiek paaugstinātas, jo tā vai citādi – tās ir atkarīgas viena no otras. Līdz ar to, paaugstinot tarifa likmi vienā sfērā, citā atkarīgā sfērā var rasties trūkums, kurš jānovērš, jo savādāk šī ķēde izjuks.

Tādēļ, personas maksātspējas pārbaude ir pareizs un savlaicīgs risinājums; tā izveidošana pozitīvi ietekmēs ātro kredītu tirgus attīstīšanu. Tā vai citādi ātrie kredīti arī ir kreditēšanas iestādes, bet šajā gadījumā tās ir Nebanku iestādes. Jebkurai kreditēšanai jābūt apdomātai, atbildīgai un caurspīdīgai, ar domu paredzēt visas sekas, kuras var rasties negatīvo apstākļu dēļ. Jebkura kreditēšanas iestāde ir ieinteresēta sadarboties ar labvēlīgo klientu loku, tādēļ ideja par vienotu ātro kredītu lietotāju reģistru nāca klajā un drīz arī tiks īstenota.

1 Zvaigzne2 Zvaigzne3 Zvaigzne4 Zvaigzne5 Zvaigzne (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Related posts

Pievienot komentāru

Be the First to Comment!

avatar
wpDiscuz